e
sv

3 yeni OnePlus akıllı TV geliyor

Akıllı telefon üreticileri, farkları alanlara da yönelmeye başladı.

Akıllı telefon üreticileri, farkları alanlara da yönelmeye başladı. Akıllı televizyon alanı da bunlardan bir tanesi. Xiaomi’nin ardından OnePlus‘da, Q1 ve Q1 Pro modelleri ile bu pazara giriş yapmıştı. Sızdırılan haberlere göre, 3 yeni OnePlus akıllı TV geliyor.

Android TV, OnePlus Q1 ve Q1 Pro’da olduğu gibi yeni modellere de önceden yüklenmiş olarak gelecek.

3 yeni OnePlus akıllı TV Temmuz ayında tanıtılacak

3 yeni model tanıtmaya hazırlanan OnePlus, 2 Temmuz tarihinde bu televizyonların lansmanını yapmayı planlıyor. Şirket, geçen ay Bluetooth SIG üzerinde 2 adet LED TV sertifikası almıştı. Bunlardan birisi 32 inç, diğeri ise 43 inç boyutlarında.

Yeni gelecek televizyonlar, Q1 ve Q1 Pro modellerine kıyasla daha uygun fiyatlı olacak. Ancak OnePlus’ın bu zaman kadar çıkardığı iki TV modeli, sadece Hindistan üzerinde satışa çıkarıldı. Yeni modellerin, diğer pazarlarda da satışa çıkarılması bekleniyor.

32 inç ve 43 inç büyüklüğündeki televizyonların model numaraları sırasıyla 32HA0A00 ve 43FA0A00 olarak onaylandı. Her iki TV’de Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip. Sertifika dosyalarında ise iki farklı uzaktan kumanda tespit edildi. Bunlar da sırasıyla RC-002B ve RC-002C isimleriyle sertifikalandı.

Geçen ay alınan sertifikaların ardından, şimdi de 55 inç boyutunda bir OnePlus akıllı TV için Bluetooth SIG üzerinde sertifika alındı. 55UA0A00 model numaralı bu LED TV, isminden de tahmin edilebileceği üzere 55 inç boyutunda. Böylece 2 Temmuz tarihinde, 3 yeni OnePlus TV tanıtılması bekleniyor. Uygun fiyatlı bu üç modelin, OnePlus Q1 ve Q1 Pro’nun aksine FHD veya 2K çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Yeni akıllı TV’lerin oldukça düşük fiyatlı olması bekleniyor. Ancak bu ürünlerin, küresel pazarda satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

 

Kaynak: ShiftDelete