-----> UNUTMA! Senin küle çevirdiğin kalbe, bir başkası üfleyerek canverir.
Apple Music Türkiye’de
Apple Music Türkiye’de
Bu yazı 177 kez okundu.
21 Ocak 2019 18:41 tarihinde eklendi

Apple Music Türkiye’de hizmete sunuldu. Peki, Apple Music Türkiye’de bizlere neler sunuyor? Apple Music nasıl kullanılır? Apple Music ücreti ne kadar? Bu soruların cevabı haberimizde.

Apple, 2015 yılının Haziran ayında Apple Music ile karşımıza çıkmıştı. Apple Music için yayınlanan iOS 8.4 güncellemesini yükleyen ülkemiz kullanıcıları, kötü bir sürpriz ile karşılaşmıştı. Apple Music Türkiye’de kullanılmıyordu! Ama bu durum bugün değişti ve Apple Music Türkiye‘de hizmete sunuldu.

Apple Music Türkiye hizmeti başladı!

Sanatçıların telif haklarından dolayı ülkemizde dünya ile aynı anda hizmet veremeyen Apple Music, uzun bir sürenin ardından nihayet Türkiye‘de de kullanıma sunuldu. Artık Apple Music servisini Türkiye hesabınızdan kullanabilirsiniz.

Apple Music Türkiye’de nasıl kullanılır?

Türkiye‘de hizmet vermeye başlayan Apple Music, oldukça geniş bir müzik arşivine sahip. iTunes Store‘daki şarkıların neredeyse tamamını müzik severler ile buluşturan Apple Music, diğer çevrimiçi müzik hizmetleri gibi belli bir ücret karşılığında hizmet veriyor.

Apple Music Türkiye fiyatları

Ancak bu noktada Apple, elini bol tutuyor ve kullanıcılarına Apple Music hizmetini 3 ay ücretsiz kullanma imkanı sağlıyor. 3 aylık Apple Music deneme süresi bittikten sonra, müzik dinlemek için aylık 9,99 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Apple Music‘i kullanmak için tek yapmanız gereken Müzik uygulamasına girmek ve ücretsiz üyeliğinizi başlatmak.

Ancak Apple Music ücretsiz deneme süresini başlatmak için Apple ID‘nizde kredi kartınızın kayıtlı olması gerekiyor. Eğer kredi kartınız kayıtlı ise otomatik olarak Apple Music’in 3 aylık deneme süresi başlayacaktır.

Android’de Apple Music deneyimi

Android kullanıcıları da Apple Music hizmetinden faydalanabiliyor. Apple Music uygulamasını Android cihazınıza indirerek, Apple ID‘niz ile Apple Music‘i kullanabilirsiniz.

Apple Music Türkiye’de hangi sanatçılar var?

Apple Music’te bulunacak olan Türk Sanatçılardan bazıları; Sıla Ceza Buray Halil Sezai Koray Avcı Ayşe Hatun Önal Edis Güliz Ayla Sezen Aksu Cem Adrian Resul Dindar Mehmet Erdem Fettah Can Orhan Gencebay Soner Sarıkabadayı Hande Yener Hüsnü Şenlendirici Onurr Gece Ahmet Kaya Dilek Türkan ve Oğuzhan Koç.

Apple Music’te listeleri yayınlanacak olan Türk küratorler; Vogue ve GQ.

Apple Music Türkiye’de listeleri bulunacak yabancı küratorler4AD Armada Music Burbery DJ Mag Domino Records Filtr Matador Records Mojo Magazine NME Pitchfork Q Magazine Resident Advisor Rolling Stones (US Baskısı) Rough Trade Shazam Topsify VICE XL Recordings Young Turks Wired Downbeat Magazine Colette ve Dancing Astronaut.

Beats 1 Radio Apple Music ile geliyor

Radio Dünya çapında milyonlarca müziksever Beats 1 dinliyor.

Üç ülke ve stüdyodan yayın gerçekleştiriliyor: Los Angeles’ta Zane Lowe, New York’ta Ebro Darden ve Londra’da Julie Adenuga Beats 1, OTHERtone, Pharrell Williams, Drake, St Vincent, Haim, Elton John and Josh Homme gibi özel konuklu programlarla 100’den fazla ülkede canlı yayın yapan bir müzik istasyonu.

Apple’ın gözünden Apple Music

Apple Music, dünyanın en büyük ve en çeşitli müzik arşivini iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC, Apple TV ve Android telefonlar için çalma listelerini programlayan dünyanın en iyi müzik uzmanlarının uzmanlığıyla birleştiriyor.

Beats 1 canlı olarak 3 şehirden tüm dünyaya 24 saat boyunca yayınlanan bir radyo istasyonudur.

Apple Music 30 Haziran 2015’te 100’den fazla ülkede tüm müzikseverlere ücretsiz 3 aylık deneme süresi ile yayınlandı. Kullanıcılar ücretli olarak hizmeti kullanmaya başladıktan sadece dört ay sonra, Apple Music 10 milyon ücretli kullanıcı sayısına ulaştı.

Apple Music Türkiye’de ücretsiz 3 aylık deneme süresi ile yayınlanmaya başlayacak, sonrasında aylık 9.99 TL kişisel ve 14.99 TL aile planıyla kullanımda olacak.

Türkiye’de Apple Music, lokal ve yabancı sanatçılardan oluşan muhteşem bir miks ile geliyor. Sıla, Ceza, Cem Adrian’ın yanısıra Taylor Swift, The Weekend, Drake bulunacak sanatçılardan sadece bazıları.

Türkiye için özel hazırlanmış Halk, Sanat Müziği gibi özel müzik türleri bulunuyor.

Kaynak: ShiftDelete

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Aşk Hikayesi Sohbet Türkiye'nin en kaliteli Sohbet sitelerinden birisidir. Kullanıcılarına tamamen Kaliteli Sohbet ortamı sunar.