e
sv

EA Access Steam ile güçlenecek

Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için yeni adımlar atan Electronic Arts, oyunlarını farklı platformlarda yayınlayacak.

Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için yeni adımlar atan Electronic Arts, oyunlarını farklı platformlarda yayınlayacak. Şirket, EA Access sistemini Steam mağazasına entegre ettiğini açıkladı.

EA Access, Steam ortaklığı ile gündemde

Electronic Arts, geçtiğimiz yıl Star Wars Jedi: Fallen Order ile birlikte Valve ortaklığına ilk adımını atmıştı. Yaklaşık bir yıldır EA Access sistemini Valve ile birleştirmek için çalışma yürüten şirket, nihayet isteğini gerçekleştirdi.

İlk olarak 25 oyunun yayınlanacağını belirten yetkililer, ortaklığın ilerlemesi için çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi. Dragon Age, Burnout Paradise, Need for Speed, The Crysis, Mirror’s Edge ve Medal of Honor gibi oyunlar şu an Steam’de yer alıyor.

Red Alert paketlerini içeren Command & Conquer Remastered Collection oyunu da Steam’de yayınlandı. Bazı analistler bu adımın efsanevi oyunlar arasında sayılabilecek Command & Conquer için yeni bir çağ olacağını düşünüyor.

Yetkililer, “Sevdiğiniz oyunları istediğiniz yerde kolay bir şekilde oynayabilmeniz için bu ortaklığı tercih ettik. Ayrıca Yeni EA Access üyelik sistemi ile kullanıcılarımıza daha iyi hizmet verebileceğiz.” ifadelerini kullandı.

Oyunlar bir süreliğine yüzde 50 ila yüzde 66 arasında indirim ile sunulacak.

 

Kaynak: ShiftDelete