e
sv

En iyi WiFi sinyal güçlendiriciler

73 Okunma — 11 Temmuz 2021 14:21
En iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler listesiyle karşınızdayız. Wi-Fi menzil artırıcılar ile ''Wi-Fi çekmiyor'' sorununu çözebilirsiniz.
avatar

Stalwart

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler listesiyle karşınızdayız. Wi-Fi menzil artırıcılar ile ”Wi-Fi çekmiyor” sorununu çözebilirsiniz.

Kablosuz internet birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Ancak sinyal tarafında yaşanan aksaklıklar bu durumu zorluğa çevirebiliyor. Özellikle büyük evlerde ya da ofislerde olan kişiler, Wi-Fi bağlantısında sorun yaşayabiliyor. Bu yüzden sizler için en iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler (Wi-Fi menzil artırıcı) listesini hazırladık.

Diğer adı access point olan bu cihazlar arasında seçim yaparken, bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yazımızda satın alma kararı vermeden neleri göz önüne almanız gerektiğini açıkladık.

Wi-Fi sinyal güçlendirici (Wi-Fi menzil artırıcı) alırken nelere dikkat etmek gerekiyor

İlk olarak Wi-Fi sinyal güçlendiricilerin menzili ne kadar arttırdığı önemlidir. Sinyal sorununu ortadan kaldırmak için aldığımız ürünlerin, ne kadar alanda bize yeteceğini bilmeliyiz. Özellikle evinizin büyüklüğüne göre bu noktada seçim yapmanız faydalı olacaktır.

Çift bant desteği olan mezil artırıcıları seçmeniz de bağlantı kalitenizi etkileyecek unsurlardan biridir. Bu destek sayesinde hem 2.4 GHz hem de 5 GHz bandında bağlantı imkanına sahip oluyorsunuz. Stabil bağlantının yanı sıra 5 GHz bandı sizleri özellikle bulut servislerde oyun oynarken mutlu edecektir. Ayrıca en iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler listemizde çift bant destekli modellere de yer verdik.

Bağlantı hızı da göz önüne almanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. İnternet hızınıza bağlı olarak bu noktada seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz. Başlangıç seviyesinin ise 300 Mbps olduğunu belirtelim. Derlememizde hem 300 Mbps hem de daha yüksek hızları destekleyen cihazlar yer alıyor.

En iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler

Listemizde ağırlıklı olarak fiyat performansıyla öne çıkan modelleri seçmeye özen gösterdik. Ancak uygun fiyatlı ürünleri de yetenekleriyle dikkat çeken seçenekleri de listemize dahil ettik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan cihazlara geçelim.

TP-LINK’in kolay kurumlu ürünü, prize tak çalıştır formatında. Uygun fiyatlı bir çözüm olan model, evin uzak köşelerine ulaşmayan sinyaller sorununu ortadan kaldıracaktır. 2.4 GHz destekli sinyal güçlendiricinin kablosuz hız desteği ise 300 Mbps. Ürünün başlangıç seviyesi olduğunu söyleyebiliriz.

2 – Xiaomi Mi WiFi AC1200

En iyi Wi-Fi sinyal güçlendiriciler listemizde fiyat performans noktasında iddialı ürünlerden biri de Xiaomi’nin modeli. Çift bant desteğine sahip 4 antenli cihaz; 2.4 GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında 867 Mbps hız destekliyor. Ayrıca menzil artırıcının anten gücü 6 dBi. Ürün 150 m2 alanı kapsıyor.

3 – TP-LINK Deco M5

Büyük ve çok katlı evlerde, yüksek performans isteyenler için derlememizin öne çıkanlarından olan model, 3 ünite olarak karşımıza çıkıyor. Her ünite 185 m2 alanı kapsıyor ve tüm set toplamda 510 m2 alana sinyal ulaştırabiliyor. Ayrıca Çift bant desteğine sahip ürün; 2.4 GHz bandında 400 Mbps, 5 GHz bandında 867 Mbps hızla geliyor.

4 – Asus RT-N19

Hızlı bağlantı sağlayacak Wi-Fi menzil artırıcı isteyen ve fiyat noktasında da temkinli davranmak isteyen tüketiciler için en iyi Wi-Fi sinyal güçlendiricileri listemizde Asus’un cihazı dikkat çekiyor. Ürün, 2.4 GHz’de standart modellerden 2 kat yüksek performans gösteriyor ve 600 Mbps hıza ulaşıyor. Diğer yandan cihazın çift bant desteklemediğini belirtelim.

5 – Tenda AC5

Çift bant desteğine sahip sinyal güçlendirici, orta ölçekli daireler için tasarlandı. Cihaz 2.4 GHz bandında 300 Mbps hız desteklerken, 5 GHz’de 867 Mbps hız sağlıyor. Üründe 4 anten yer alıyor ve antenlerin gücü 5 dBi değerinde. Tenda’nın modeli, fiyat performansıyla listemizde değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

6 – Keenetic Viva

Alıntı

Kaynak: ShiftDelete