|| Keyifli Chat Odaları için doğru adres! --> [ Chat.biz.tr ] <-- Sohbet'e Bağlanmak İçin TIKLAYIN. ||
Facebook sahte hesap temizliği yapıldı
Facebook sahte hesap temizliği yapıldı
Bu yazı 169 kez okundu.
21 Ocak 2019 18:50 tarihinde eklendi

Tüm sosyal platformların en büyük ortak derdi, sahte hesaplar. Özellikle de Facebook ekosisteminde, ciddi oranda sahte hesap yer alıyor. Facebook ise bu konuya sert bir darbe vurdu. Facebook sahte hesap operasyonunda büyük rakamlar açıklandı!

Facebook sahte hesap temizliğinde büyük rakamlar!

Cambridge Analytica olayı sonrasında, dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Bu olay sonrasında ise, yapısında önemli hamleler yapan Facebook, sahte hesaplar konusunda da sert bir tavır sergilemeye başladı. Facebook sahte hesaplara büyük bir operasyon düzenledi.

Facebook, 2018 yılının ilk dört aylık diliminde büyük bir harekat gerçekleştirdi. Ortaya çıkan rakamlar ise gerçekten çok şaşırtıcı. İlk çeyrekte, yayınlanan 836 milyon istenmeyen paylaşımı, 2,5 milyon nefret içerikli paylaşımı, 1,9 milyon terör propagandasını, 21 milyon pornografik içeriği ve 3,4 milyon şiddet içeren paylaşımın kaldırıldığı açıklandı.

Sahte hesaplar konusunda da çok büyük bir operasyon gerçekleştirdi. 2018 yılının ilk dört aylık döneminde, 694 milyon sahte facebook hesabı, sistemden kaldırıldı.

Bu büyük operasyonun bir diğer dikkat çekici yanı ise, yapay zeka ile yürütülen operasyon olması. 2018 yılının ve geleceğin en büyük ve en önemli teknolojilerinden biri olan yapay zeka, bu konuda da büyük fayda sağladı. Yapılan açıklamaya göre, sistemden kaldırılan 694 milyon sahte hesabın, %98.5 gibi çok ciddi bir kısmı, yapay zeka destekli yazılımlar tarafından tespit edildi ve sistemden kaldırıldı.

Benzer bir çalışma, Facebook ile entegre bir şekilde çalışan 3. parti yazılımlar için de gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftalarda, Facebook’tan edindiği verileri uygunsuz bir şekilde kullanan 200 uygulamanın verilere erişim izni süresiz olarak kaldırılmıştı.

Son dönemlerde adı büyük skandallara karışan ve dünya çapında ciddi oranda prestij kaybı yaşayan şirket, veri güvenliği ve sosyal ağ güvenilirliği konusundaki adımları ile kaybettiği prestijini yeniden kazanmaya çalışıyor.

Kaynak: ShiftDelete

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Bağlantılar : | Chat | Görüntülü Chat | Sesli Chat | Kameralı Chat |