Hakkımızda

Sitemizin adında geçen ve sitemizde kullanmakta olduğumuz AŞK HİKAYESİ kelimesi Türk Patent Enstitüsü tarafından 27/01/2009 tarihinde adımıza marka tescili yapılmıştır.

 
Bu sebeple T.C. Marka ve patent hukuku kanunlarina göre 556 sayili markalarin korunmasina dair kanun hükmünde kararnamenin 61. maddesi ve bu maddenin delaletiyle 9. maddesinde
•  Tescilli marka ile ayni veya benzer olan isaretlerin kullanilmasi.
•  Halk üzerinde markanin karistirilmasina yol açabilecek isaretin kullanilmasi.
•  Isaretin mal ambalaj veya hizmet üzerine konulmasi.
•  Isareti tasiyan ürünün ithali ve ihraci .
•  Marka sahibinin izni olmadan markanin aynisinin veya benzerinin kullanilmasi
•  Bu ürünlerin tecavüze yol açacak sekilde üretilmesi satisa çikarilmasi veya bu amaçlar için ithali ve elinde bulundurulmasi yasaya aykirilik teskil etmektedir.
Yine ayni kararname 61/A fikra c hükmünde Bu kapsamdaki suçlarla ilgili sikayet acele islerden sayilir. Marka hakki basvurusu veya marka korunmasindan dogan haklara tecavüz dolayisi ile üretilmesi cezayi gerektiren esya, hizmet ile bu esya ve hizmeti üretmeye yarayan araç gereç cihaz makine gibi vasitalarin zapt edilmesi veya el konulmasi veya yok edilmesinde 765 sayili Türk Ceza Kanununun 36. nci maddesi hükmü ile 1412 sayili ceza muhakemeleri usulü kanununun ilgili hükümleri uygulanir. demektedir.
Dolayisiyla, AŞK HİKAYESİ kelimesi baska kisiler tarafindan her ne sekilde olursa olsun baska bir domain adi altında veya alt domain olarak dahi kullanılamaz. 
Kullanan Şahıs veya firmalar hakkında marka patent hukukuna göre ihbar dahi edilmeden ilgili siteler kapatılacak ve ilgili kişiler hakkında cezai ve hukuki işlemler yapılacaktır.
Sitemizde yayınlanan haberler, resimler, şiirler ve yazılar tüm hakları sahiplerine aittir.

İlgililere önemle duyurulur.

NOT : 2019 Yılından itibaren AŞK HİKAYESİ marka süresi yenilenmiştir. (10yıl)