|| Keyifli Chat Odaları için doğru adres! --> [ Chat.biz.tr ] <-- Sohbet'e Bağlanmak İçin TIKLAYIN. ||
İçinde Sevgi Olmayan Hayatlar
İçinde Sevgi Olmayan Hayatlar
Bu yazı 263 kez okundu.
21 Ocak 2019 19:35 tarihinde eklendi

Kime üzülürsün en çok? Fakire, hastaya, aptala, düşküne, şanssıza? Ben, yaşamı çok pahalıya gelenlere üzülürüm!

İçinde Sevgi Olmayan Hayatlar!

İçinde aşk olmayan yaşam pahalıdır. Yaşamak, karşılığında mutlak bedellerin ödendiği bir serüvendir. Satın aldığımız bir mal gibi, hayatın da karşılığında belli bir ödeme yaparız.

Elinizde tutuğunuz yaşamın ne kadar işlevsel olduğu sorusu gündeme gelmelidir. Şu an, dün, yarın, hepsinin toplamında ortaya çıkan ömrünüz, gerçekten ödediğiniz fiyata değdi mi?

Hayat sizin için, sonunda bol sıfırı olan bir çekle alınmış pahalı bir yattır. Sürekli limanda bağlı duran, içine girip konforunu yaşayamadığınız, hiç denize açılamadığınız bir yatın varlığının size ne katkısı olur? İçinde sevgi olmayan bir ömür, aynı demirlenmiş o yat gibidir.

Sevmeyi hiç öğrenememiş kalplar, pahalı bir ömür sürerler. Dünyevi tutkuların ortasında yok olup giderler. Hep daha fazlasına göz diken ego, sevgi durağına uğramayı akıl edemez. Etse de, o duraktan gerçek bir kalbe binemez.

Birini sevmek, kendimiz için yapılması gereken bir eylemdir. Onun hak etmesiyle, karşılık vermesiyle, doğru veya yanlış kişi olmasıyla ilgili sorunlar, ilişkinin problemleridir. Aşkı bağlamaz!

İnsan, en azından bir kere şöyle dolu dolu aşık olmalıdır. İçinde mantık olmayan, saçma bir yolda sürüklenmelidir. Aşk ateşiyle kavrulup, kendini yakmalıdır. Acı çekmelidir. Göğsünü gere gere aşık olduğunu bağırabilmelidir.

Özlemek nasıl bir duygu öğrenmelidir. Kalbinin hızla çarptığını, nefes alışlarının sıklaştığını, kendinden daha fazla birini düşünmenin ne demek olduğunu bilmelidir.

Feda etmek, vermek, beklemek, hasret çekmek, sevginin getirisidir. Bunların ağır olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aşk, hepsine değen bir duygudur! Sonunu, önünü, ardını düşünmeden mutlu olmak, ancak içi sevgiyle dolup taşan birisi tarafından gerçekleştirilebilir.

Ben en çok, hiç sevmemişlere üzülürüm. Sevgiyle tanışmamış bir yüreğin acemiliğini ve kabalığını hemen fark edersiniz. Kalbi ıslah olmayanın, yaşamı nesneldir. Onun istekleri sadece dünya zevklerini kapsayabilir. İçinde sevgi olmayan yaşam pahalıdır. Neye bedel ödediğinize dikkat edin!

Alıntı

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Bağlantılar : | Chat | Görüntülü Chat | Sesli Chat | Kameralı Chat |