-----> UNUTMA! Senin küle çevirdiğin kalbe, bir başkası üfleyerek canverir.
Instagram fotoğrafları nasıl korunur
Instagram fotoğrafları nasıl korunur
Bu yazı 133 kez okundu.
21 Ocak 2019 18:33 tarihinde eklendi

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız sosyal ağlardan biri olma özelliği taşıyan Instagram’da sürekli olarak fotoğraflarımızı ve videoları paylaşıyoruz. Peki, instagram fotoğrafları nasıl korunur ? Paylaştığımız fotoğraf, video ve hikayelerin, başkaların tarafından kullanılması nasıl engellenir? Tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınızı ve hikayelerinizi paylaşmasını engellemek son derece basit.

Instagram fotoğrafları nasıl korunur?

Paylaştığınız içeriklerin güvenliği ve istenmeyen kişiler tarafından kullanılmaması son derece önemli bir konu. Instagram fotoğraflarının ve hikayelerinin korunabilmesi için ise bazı kolay yöntemler var. Kullandığınız profilin görünürlüğü ve gizliliği ilk aşama. Kullandığınız Instagram hesabını gizli moda alarak, takipçi listenizde yer almayan kişi veya hesapların, paylaştığınız içeriklere erişmesini engelleyebilirsiniz.

Paylaşılan fotoğraf, video ve hikayeleri, gizli hesap yöntemi ile güvence altına alabilirsiniz. Peki, listeniz yer alan kişilerin hikayelerinizi kullanmasını nasıl engelleyebilirsiniz? Bunun da kolay bir yöntemi var aslında.  Ayarlar menüsüne girdikten sonra “Hikayelerde Yeniden Paylaşma” seçeneğini ‘hayır’ olarak ayarlamanız, bu işlem için yeterli olacak. Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra, Instagram hesaplarınızdaki tüm paylaşımlarınız ve hikayeleriniz güvence altına girmiş olacak.

Instagram’daki veri ve paylaşım güvenliği ile birlikte yapılan bir diğer gelişme ise, görmek istemediğiniz kişi ve kişilerin paylaşımlarını sessize alma özelliği oldu. Bu özellik, Twitter tarafından çok uzun zamandır kullanılıyor. Bir hesabı sessize aldığınızda, o kişiden gelen paylaşımlar, zamana tünelinde hiç bir şekilde görüntülenmiyor.

Benzer bir çalışma, Instagram için de kullanıma sunuldu. Takip ettiğiniz ancak paylaşım ve hikayelerini görmek istemediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz. Bir kişinin profiline girdikten sonra, seçenekler üzerinden MUTE özelliğine basmanız yeterli olacak. Dilerseniz, o kişinin sadece paylaşımlarını veya hem paylaşımlarını hem de hikayelerini, aksi ayarlara dönene kadar, hikaye ve zaman çizelgenizde görmeyeceksiniz.

Kaynak: ShiftDelete

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Aşk Hikayesi Sohbet Türkiye'nin en kaliteli Sohbet sitelerinden birisidir. Kullanıcılarına tamamen Kaliteli Sohbet ortamı sunar.