e
sv

instagram için en iyi video kırpma uygulamaları

60 Okunma — 11 Temmuz 2021 18:24
Instagram benzeri platformlar için kullanabileceğiniz video kırpma ve düzenleme uygulamaları hangileri? Sizler için araştırdık.
avatar

Stalwart

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram benzeri platformlar için kullanabileceğiniz video kırpma ve düzenleme uygulamaları hangileri? Sizler için araştırdık.

Akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişiyor. Gelişme devam ettikçe mobil cihazlarınızda yapabileceğiniz şeylerin sayısı da artıyor. Örneğin kısa süre öncesine kadar sadece güçlü bilgisayarlarda yapılabilen video düzenleme uygulamaları, artık akıllı telefonlarda da çalışabiliyor. Bu durum Instagram gibi sosyal medya platformlarına üretilen içeriklerin de buradan düzenlenmesine neden oluyor.

Peki kullanıcılar Instagram video kırpma ve düzenleme gibi işlemler için programları kullanmalı? Sizler için akıllı telefonlarınızda kullanabileceğimiz video düzenleme uygulamalarını araştırdık. İşte en iyileri…

Instagram için en iyi video kırpma uygulamaları

Listemizde sadece Instagram değil, YouTube ve TikTok gibi platformlarda paylaşmak üzere video düzenleyebileceğiniz uygulamalara yer verdik. Listemizdeki uygulamalar, kullandığınız telefona göre farklı performanslar alabilirsiniz. Ancak modern ve orta seviyeherhangi bir telefon kullanıcıysanız, sorunsuz şekilde kullanabileceksiniz.

Filmora Go

Filmora Go, video düzenleme dünyasında oldukça iyi bilinen bir uygulamadır. Hatta mobil sürüm kadar kullanımı kolay bir PC sürümüne sahiptir. Filmora Go, kullanıcılarına Instagram Reels veya TikTok‘ta çekici görünebilecek içerik oluşturmak için çeşitli şablonlar sunar. Ancak Filmora Go, video şablonlarındaki kısıtlamalar nedeniyle sık sık eleştirilere konu oluyor.

VivaCut

VivaCut, bu listedeki en popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Onu bu kadar popüler yapan şey ise çok miktarda VFX varlığına sahip olması. Özellikle sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken program, videolara müzik ve yazı eklemek için sıkça tercih ediliyor.

Adobe Premiere Rush CC

Herkesin bu uygulamadan hali hazırda haberdar olduğunun farkındayız , ancak Adobe‘yi listemize eklemeden edemedik. Premiere Rush, Adobe Premiere Pro‘nun mobil platformlara entegre versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Popüler uygulama kolay kullanımın yanı sıra, birçok popüler animasyona ve hazır geçiş efektlerine sahip. Kullanıcılar söz konusu geçiş efektlerinin renginde ve stillerinde çeşitli değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların videolardaki ses dosyalarının da düzenlemesine de izin verir.

InShot Video Editör

Instagram ve çeşitli sosyal medya platformları için rahatlıkla video kırpma gibi çeşitli düzenlemeler yapmanıza yarayan bu program, ayrıca yazı ekleme ve diğer bütün işlevleriniz için size fayda sağlayacak. Hem pratik olması, hem de Full HD kalitede render almanızı sağlaması ise en büyük avantajı olarak karşımıza çıkıyor. 

Motion Ninja

Motion Ninja, oldukça kolay kullanıcı arabirimine ve insanların kafasını karışmasını engelleyecek basit bir zaman çizelgesine sahip. Bu program sayesinde videonuzdaki etkileşimi artırmaya yardımcı olabilecek çeşitli metin başlıkları ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Mümkün olduğunca kullanıcı dostu olmak için çabalayan Motion Ninja, kütüphanesinde çeşitli müzikler sunmaktadır. Tempoya göre düzenleyerek çok iyi içerikler oluşturabilirsiniz.

Alıntı

Kaynak: ShiftDelete