e
sv

League of Legends: Wild Rift için video yayınlandı

MOBA oyun denildiği zaman, akla ilk gelenler arasında Dota ve League of Legends yer alıyor.

MOBA oyun denildiği zaman, akla ilk gelenler arasında Dota ve League of Legends yer alıyor. Her iki oyunun da kendine göre hayranları bulunsa da, en fazla oyuncuyu barındıran oyun League of Legends. 10. yılında birçok açıklama yapan Riot Games, birden fazla platforma oyunlar geliştireceklerini açıklamıştı. Bunlardan birisi de mobil için geliştirilen League of Legends: Wild Rift. Son paylaşılan videolar ile birlikte, Wild Rift için derinlemesine bakış sunuldu.

İlk etapta Android için ön kayıt işlemlerine başlanan oyun, daha sonra iOS kullanıcılarına da sunulacak. Oyunun resmi sayfasına gitmek ve Android için ön kayıt yaptırmak istiyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift için derinlemesine bakış videosu yayınlandı

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, mobil oyunculukta büyün oranda arttı. Mobil oyuncular için özel olarak geliştirilen telefonlar da gittikçe yaygınlaşıyor. Riot Games’de bunu fark etmiş olacak ki, 10. yılında yaptıkları açıklamalar doğrultusunda Wild Rift oyununu geliştirmeye başladılar. Oyun büyük oranda geliştirilirken, Android için ön kayıt süreçleri de başladı.

Geliştiricilerin verdikleri bilgilere göre, oyun orijinal League of Legends’den uyarlanmak yerine, sıfırdan mobil için geliştirildi. Bu da, daha iyi kontroller ve optimizasyon sunulmasına neden oluyor. Hızlı temposu ile bilgisayara göre daha kısa oyun sürelerine sahip olan oyun, kolaylaştırılmış kontrol şemalarına sahip.

League of Legends: Wild Rift içerisinde, ilk etapta bütün şampiyonlar olmayacak. Diğer şampiyonların, güncellemeler ile yavaş yavaş getirilmesi planlanıyor. Oyunun resmi çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor. Ancak, oyun için detaylı oynanış videosu oyuncular için yayınlandı. Alfa test süreci de yakın zamanda başlayacak.

Farklı oyun geliştirmelerine devam eden Riot Games, Valorant’ın kapalı betasını da geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuştu. Twitch yayınları üzerinden dağıtılan kapalı beta anahtarları sebebiyle, oyun yüksek seviyede izlenme oranlarına ulaştı.

 

Kaynak: ShiftDelete