e
sv

MSI Alpha ve Delta oyuncu laptopları sahnede

67 Okunma — 11 Temmuz 2021 15:07
Önde gelen oyuncu bilgisayarı üreticisi MSI, Alpha ve Delta modellerini duyurdu. Ryzen işlemcili bu oyuncu laptoplarının özelliklerinden bahsettik.
avatar

Stalwart

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Önde gelen oyuncu bilgisayarı üreticisi MSI, Alpha ve Delta modellerini duyurdu. Ryzen işlemcili bu oyuncu laptoplarının özelliklerinden bahsettik.

MSI’ın Ryzen işlemcili oyuncu laptopları tanıtıldı. AMD’nin hem CPU, hem de GPU tarafındaki gücünü gösteren iki seri de üst segmentte iki alternatif olmaya hazırlanıyor. NVIDIA, hem masaüstü hem de mobil GPU pazarında zirvedeyken AMD’nin mobil Radeon GPU’su da bir alternatif olma çabası içerisinde. Bu girişimin önemli örneklerinden olan MSI Alpha ve Delta serilerinin özelliklerinden bahsettik.

MSI Alpha ve Delta oyuncu laptopları neler sunuyor?

Delta 15″, 19mm kalınlık ve 1.9kg ağırlık ile piyasadaki en hafif ve ince AMD oyuncu bilgisayarı oluyor. İçerisinde AMD’nin Ryzen 9 5900HX işlemcisi bulunuyor ve bu işlemci 8 çekirdek, 16 izlek ve boost ile 4.6GHz sunmasıyla tatmin edici bir performans sergiliyor. En önemli detay ise AMD’nin Radeon RX 6700M GPU‘sunu içerisinde bulundurması.

Full HD IPS ekran teknolojisini kullanan Delta 15’in ekranı ayrıca 240Hz ekran yenileme oranıyla da dikkat çekiyor. MSI’ın söylediğine göre bu laptop tek şarjla 12 saat günlük kullanım sunacak.

MSI Delta 15″

Delta serisine göre daha az performans sunan Alpha ailesinin 15″ ve 17″ olmak üzere iki varyantı mevcut. İkisi de Ryzen 7 5800H işlemcisini taşıyor. Bu işlemci 8 çekirdek, 16 izlek ve 4.4GHz frekansla oyunlarda üzmeyecek bir performans vadediyor. Ekran tarafına geldiğimizde Full HD IPS ekranın 144Hz yenileme hızıyla sunulduğunu görüyoruz. GPU tarafında ise yine Delta’dakinden daha az performanslı olmak üzere Radeon RX 6600M var.

MSI Alpha 15″

Üç laptop da Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve USB 3.2 standartlarıyla güncellik konusunda yüz güldürüyor. HDMI girişinin bulunması da bazılarımızı sevindirecek bir detay. Üç modelde de RGB ışıklandırmaya sahip bir klavye mevcut.

Cihazlar hakkında bir fiyat bilgisi henüz paylaşılmadı. Yurt dışındaki fiyatı kadar Türkiye’deki fiyatı da bir merak konusu. İlerleyen günlerde MSI’ın fiyat konusunda bilgi vermesini bekliyoruz.

Alıntı

Kaynak: ShiftDelete