-----> UNUTMA! Senin küle çevirdiğin kalbe, bir başkası üfleyerek canverir.
PUBG rekora gidiyor
PUBG rekora gidiyor
Bu yazı 157 kez okundu.
20 Ocak 2019 19:51 tarihinde eklendi

Battle Royale türünün popüler oyunlarından PUBG, toplam oyuncu sayısını ve gelirlerini açıkladı. Geliştiricileri tarafından açıklanan toplam oyuncu sayısı ile rakibi Fortnite‘ı ezici bir şekilde geçen PUBG, liderlik koltuğunu bırakmıyor. PUBG oyuncu sayısı yönünden Fortnite’ı üçe katlamış olarak görünüyor.

PUBG’nin mobil platformdaki oyuncu sayısı da dahil edilerek açıklanan toplam oyuncu sayısı dünya çapında 400 milyona ulaşmış durumda. PUBG Corp. tarafından açıklanan bir diğer istatistik de oyunun toplam geliri oldu. Oyun gelirleri ilk çıktığı günden bu yana 50 milyon dolar olarak açıklandı.

PUBG oyuncu sayısı ile liderliği ele aldı!

Toplam oyuncu sayısının 400 milyon olduğu oyunda her gün bu sayının 87 milyonluk kısmının oyuna giriş yaptığı da açıklandı. Ortalama her 5 kayıtlı oyuncudan birinin oyunu her gün düzenli oynaması büyük bir başarı olarak görülüyor.

PUBG Corp. konu hakkında yaptığı açıklamada “Bugün çok büyük bir duyurumuz var. Tüm platformlar üzerinde PUBG dünya çapında 50 milyondan fazla sattı. PUBG Mobile dahil, dünya çapında 400 milyondan fazla kayıtlı PUBG oyuncusu bulunmakta. Tüm platformlarımızda 87 milyondan fazla kişi her gün PUBG oynuyor. PUBG’nin devam eden başarısı ve büyümesi ile gerçekten çok alçakgönüllüyüz ve oyunun geleceği hakkında inanılmaz derecede iyimseriz. Oyunun tüm sürümleri için yeni içerik ve geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Fortnite oyuncu sayısı olarak oldukça geride!

Fortnite’ın toplam oyuncu sayısının 125 milyon olduğu gerçeği ortadayken, PUBG tarafından açıklanan bu rakamlar ışığında oyunun liderliği ezici bir biçimde ele aldığı görülüyor. Fortnite için tehlike çanları çalarken bakalım önümüzdeki günlerde bu rekabet oyunculara nasıl yarayacak?

Kaynak: ShiftDelete

Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Aşk Hikayesi Sohbet Türkiye'nin en kaliteli Sohbet sitelerinden birisidir. Kullanıcılarına tamamen Kaliteli Sohbet ortamı sunar.