-----> UNUTMA! Senin küle çevirdiğin kalbe, bir başkası üfleyerek canverir.
Telefonlar için dikey dizi dönemi başlıyor
Telefonlar için dikey dizi dönemi başlıyor
Bu yazı 93 kez okundu.
23 Ağustos 2019 18:50 tarihinde eklendi

Genellikle birçok kullanıcı metroda, otobüste, trafikte veya herhangi bir yerde mobil cihazlarından dizi izliyor. Fakat yatay olarak telefonu tutmak her yerde mümkün olmayabiliyor. Bu durum için Çin dikey dizi dönemini başlatıyor!

Çin dikey dizi dönemini başlatıyor

Okula, işe veya herhangi bir yere giderken bazen trafikten dolayı oldukça uzun bir süremizi yolda geçirebiliyoruz. Bu süreçte kimileri kitap okumayı tercih ediyor, kimileri de dizi izlemeyi. Çinliler bu durum için yeni diziler çekmeye başladı.

Instagram öncelikle IGTV ile dikey yayın dönemini başlatmıştı. Ardından Netflix de 30 saniyelik dikey fragmanları sundu. Bununla birlikte Spotify da dikey müzik videolarını uygulamasına entegre etti.

Bu dikey videolar, fragmanlar ve yayınlar da aslında oldukça dikkat çekti. Bu konu hakkındaki en detaylı çalışma adımı da Çin’den geldi. Çin medya şirketleri dikey dizi çekme dönemini başlattı.

İlk olarak Çinli internet devi Tencent, 2018 yılında bir tiyatro oyununu dikey bir şekilde yayınlamıştı. Kısa bir süre sonra, diğer bir şirket Baidu’nun altındaki bir yapım şirketi olan iQiyi, dikey bir sitcom olan Ugh‘u izleyenlere sundu.

Bugün çıkan bilgilere göre de Çinli medya şirketleri dikey dizi çekmeye başladı. Bu durumun küresel çapta da yakın zamanda popülerleşmesi bekleniyor.

 

Kaynak: ShiftDelete

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Aşk Hikayesi – Son Yazılar
Aşk Hikayesi - Facebook Sayfamız
Aşk Hikayesi - Reklamlar

Aşk Hikayesi - İletişim

info@askhikayesi.com.tr
Copyright © 2009 Tüm Hakları saklıdır. askhikayesi.com.tr – aşk hikayesi, sohbet, ask hikayesi, aşkhikayesi, forum, askhikayesi, chat
yukarıya Çık
error: [ AŞK HİKAYESİ ] : Kopyalama, Mouse Sağ Tuş vb.. Sitemizde Engellenmiştir! [ www.askhikayesi.com.tr ]


  • Aşk Hikayesi Sohbet Türkiye'nin en kaliteli Sohbet sitelerinden birisidir. Kullanıcılarına tamamen Kaliteli Sohbet ortamı sunar.