e
sv

Tinder sizi tanıdığınız insanlarla eşleşmekten kurtaracak

85 Okunma — 11 Temmuz 2021 18:56
Rehberinizde bulunan insanları görme devrine son. Tinder, tanıdığınız insanları görmenizi engelleyecek yeni bir özellik getiriyor.
avatar

Stalwart

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rehberinizde bulunan insanları görme devrine son. Tinder, tanıdığınız insanları görmenizi engelleyecek yeni bir özellik getiriyor.

Pandemi döneminde popülerliği artan flörtleşme uygulamalarındaki en büyük sorunlardan biri kitleleri elemek ve seçenekleri kısıtlamak. Ancak bundan daha kötüsü varsa da o da bu platformlarda tanıdığın insanlarla karşılaşmak. Bu uygulamaların en popüler olanı Tinder, bu sorunu çözmek için yeni bir adım atıyor.

Kısa süre önce yeni bir özelliği etmeye başlayan uygulama, rehberinizdeki kişileri engellemenize izin verecek. Böylelikle kullanıcılar, tanıdığı kişilerle karşılaşma derdinden kurtulacak.

Tinder rehberinizdeki kişileri size göstermeyecek

Hindistan, Kore ve Japonya’daki test aşamalarından sonra özelliğin gerekli olduğuna karar veren Tinder, dünya çapında kullanıma sunma kararı aldı. Şirket bu yeniliği, potansiyel iş ilişkilerinin zarar görmesini önlemek ve kişilerin özel hayatını gizli tutmasını sağlamak için getirdiklerini açıkladı.

Kullanıcıların yeni özelliği kullanmak için yapması gerekler ise oldukça basit. Ayarlar menüsüne girip, “Kişileri Engelle” seçeneğini işaretleyerek göz atmaya başlayabilirsiniz. Yeni özellik, kullanıcılardan Tinder‘a rehbere erişme izni vermelerini istiyor. Bu durum bazı insanlar için güvenlik endişeleri oluşturuyor.

Şirketin kişisel verileri özelleştirilmiş reklamlar için kullanma ihtimalini düşünürsek bu oldukça normal. Ancak konuyla ilgili açıklama yapan Tinder yetkilileri, bu verilerin yalnızca kullanıcının engellemek için işaretledikleri birini görmemesini önlemek için kullanılacağını açıkladı.

Alıntı

Kaynak: ShiftDelete